który serwis w Katowicach i okolicach

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • bartolello
    Classic
    • 2010
    • 6

    który serwis w Katowicach i okolicach

    Witam

    Nie miałem wiele okazji wczesniej jezdzic dieslami więc nie wiem czy jest tak samo czy tez jak w benzynce.

    Moje pytanie dotyczy skrzyni biegów a konkretnie jej płynności podczas zmian biegów na zimnym silniku i skrzyni.

    Czytalem gdzies na forum zagranicznym ,że to norma w Octaviach bo są słabe synchroizatory.

    Postanowiłem więc Was zapytac.
    Po odpaleniu przez pierwsze 10 - 15 minut wyczuwalna jest niepłynna zmiana biegów objawiająca sie lekkim szarpnięciem po puszczeniu sprzegła.
    Staram sie dodawac gaz delikatnie i puszczac sprzegło powoli, ale najczesciej i tak sie nie uda.
    Najbardziej odczuwalne jest to z 2-ki na 3-ke.
    Pozostałe biegi praktycznie ok.
    Po 10 minutach jak silnik sie nagrzeje, wszystko wraca do normy, to znaczy nie musze juz myslec o zmianie biegów, tylko normalnie jechac i wszystko jest plynne.

    Troche mnie to irytuje i zanim pojade do serwisu(auto na gwarancji) chcialem wiedziec czy usłyszę ,że to norma czy coś nie tak.

    Dziekuje
    Pozdr
  • RURKA
    Classic
    • 2008
    • 31

    #2
    który serwis w Katowicach i okolicach

    witam ,
    zamierzem odwiedzić ASO ze swoją octawką i prosze o radę . który serwis w okolicach katowic czy tez w samych katowicach możecie polecić. ma ktoś sprawdzoną którąś ASO.
    chcę zacząć i kontynuować "odwiedziny" ( mam nadzieję że sporadyczne :-) ) w jednej stacji i chcę wybrać to dobrą ( choć nie wiem czy są takie :wink:
    pozdrawiam,
    Octavia Tour 1.6 BFQ

    Komentarz

    • zurcio
      RS
      • 2008
      • 2046

      #3
      RURKA, http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=15949
      Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

      Komentarz

      Pracuję...